Overheid in Nederland

Tweede Kamer (Nederland)

Pagina 1 van 16 (155 resultaten)

Dhr. Mark van der Leeden

Functie: GriffieIn dienst sinds: oktober 2010 (8 jaar, 8 maanden in dienst)
Toelichting: Griffier van de Vaste Commissie voor Binnenlandse Zaken, Tweede Kamer
Griffier van de algemene commissie voor Wonen en Rijksdienst
Griffier van de Bouwbegeleidigscommissie.
Adjunct-griffie van de commissies Bestuur en Onderwijs.
Werkzaamheden bij de Overheid:
2002
Griffier van de Vaste Commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Tweede Kamer).

Dhr. Marloes Haveman-Schüssel

Functie: GriffieIn dienst sinds: september 2010 (8 jaar, 9 maanden in dienst)
Toelichting: Griffier vaste commissie voor Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit.Werkzaamheden bij de Overheid:
2016-2017
Adjunct-griffier vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

2015
Adjunct-griffier van de vaste commissie voor Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (ELI), Tweede Kamer.

Dhr. Jeffrey van Haaster

Functie: GriffieIn dienst sinds: juni 2010 (9 jaar, 26 dagen in dienst)
Toelichting: Griffier vaste commissie voor Europese Zaken.Werkzaamheden bij de Overheid:
Van 2017 tot 2018 is Jeffrey Haaster waarnemend griffier bij de commissie Europese Zaken (2010-2017: Adjunct-Griffier Europese Zaken, Tweede Kamer),
Aanverwant:2010 - heden Dhr. Jeffrey van Haaster, Raadslid, D66, gemeente Leiden

Mevr. Simone Roos

Functie: GriffierIn dienst sinds: juni 2018 (1 jaar, 14 dagen in dienst)

Mevr. Esther Ouwehand

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: Fractievoorzitter PvdD - Partij voor de Dieren (2018-2019)
Oppositie, aantal zetels: 5
In dienst sinds: november 2006 (12 jaar, 7 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder PvdD-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, Buitenlandse Zaken, Commissie voor de Werkwijze, Europese Zaken, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Presidium, Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

Kabinet Rutte II (nov 2012 - mrt 2017)
Commissies TK / woordvoerder PvdD-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Financiën, 'Onderwijs, Cultuur en Wetenschap', Rijksuitgaven, 'Sociale Zaken en Werkgelegenheid', Jeugdzorg, 'Volksgezondheid, Welzijn en Sport', 'Veiligheid en Justitie', Koninkrijksrelaties, 'Economische Zaken, Landbouw en Innovatie', 'Infrastructuur en Milieu' en 'Immigratie, Integratie en Asiel'.

Okt 2010 - apr 2012
Kabinet Rutte 1
Commissies TK / woordvoerder PvdD-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Financiën, Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten, 'Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW)', Rijksuitgaven, 'Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW)', Dierhouderij, 'Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS)', Veiligheid en Justitie, Koninkrijksrelaties, 'Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (ELI)', Infrastructuur & Milieu, Immigratie en Asiel.
Werkzaamheden bij de Overheid:


Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Esther van Ouwehand (Partij voor de Dieren) 18.936 voorkeurstemmen. Esther Ouwehand is met voorkeurstemmen gekozen.
     
Van 17 november 2015 tot 17 oktober 2016 wordt Esther Ouwehand tijdelijk, als Tweede Kamerlid, vervangen (ziekte).

Esther Ouwehand was groenste politicus van Nederland.

12 september 2012
Kamerlid Esther Ouwehand heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 11.573 voorkeurstemmen.

In 2012 is kamerlid Esther Ouwehand (tijdelijk) vervangen door Anja Hazekamp (Partij voor de Dieren, PvdD). In hetzelfde jaar is Esther Ouwehand tijdelijk fractievoorzitter.

Esther Ouwehand heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 12.713 voorkeurstemmen.

Eshter Ouwehand (Partij voor de Dieren) heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 (22 november): 4370 voorkeurstemmen.


Mevr. Sophie Hermans

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: VVD
Coalitie, aantal zetels: 33
In dienst sinds: maart 2017 (2 jaar, 3 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder VVD-fractie / portefeuille:
Financiën, Infrastructuur en Waterstaat, Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Sophie Hermans (VVD) 4.417 voorkeurstemmen. 

Dhr. Gerrit Jan van Otterloo

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: 50PLUS
Oppositie, aantal zetels: 4
In dienst sinds: juni 2019 (15 dagen in dienst)

Mevr. Ockje Tellegen

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: VVD
Coalitie, aantal zetels: 33
In dienst sinds: september 2012 (6 jaar, 9 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder VVD-fractie / portefeuille:
Bouwbegeleidingscommissie, Economische Zaken en Klimaat, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Presidium, Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

Kabinet Rutte II (nov 2012 - mrt 2017)
Commissies TK / woordvoerder VVD-fractie / portefeuille:
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Jeugdzorg, Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Contactgroep Verenigd Koninkrijk, Veiligheid en Justitie, Economische Zaken, Landbouw en Innovatie.

Ockje Tellegen is ondervoorzitter van de vaste kamercommissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW).

De persvoorlichter van Ockje Tellegen is, in de Tweede Kamer, Kiki Olde Kalter (070-3182880; k.oldekalter@tweedekamer.nl).
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Ockje Tellegen (VVD) 3.444 voorkeurstemmen. 

12 september 2012
Kamerlid Ockje Tellegen heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 1.470 voorkeurstemmen.

Dhr. Maarten Groothuizen

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: D66
Coalitie, aantal zetels: 19
In dienst sinds: maart 2017 (2 jaar, 3 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder D66-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Defensie, Financiën, Justitie & Veiligheid en Koninkrijksrelalaties.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Maarten Groothuizen (D66) 1.145 voorkeurstemmen. 

Dhr. Lodewijk Asscher

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: Fractievoorzitter PvdA (2017-)
Politiek leider PvdA
Lijsttrekker PvdA (2017)
Oppositie, aantal zetels: 9
In dienst sinds: maart 2017 (2 jaar, 3 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte III (okt. 2017-)
Commissies TK / woordvoerder PvdA-fractie / portefeuille: Europese Zaken, Financiën, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Lodewijk Asscher (PvdA) 353.777  voorkeurstemmen. Hij is met voorkeurstemmen gekozen.